3 lata po ślubie Dawid dowiedział się, że młodsza siostra żony jest jej córką

Dawid poznał swoją przyszłą żonę Olgę trzy lata temu. Miał wtedy 25 lat, a Olga prawie 19. Spotkali się przypadkowo, w parku, kiedy Olga spacerowała z wózkiem i zamyślona niechcący wjechała w Dawida.

Dawid odskoczył na bok i przeprosił dziewczynę, ponieważ on również szedł pogrążony we własnych myślach, zastanawiając się nad swoim życiem – zaledwie kilka dni temu zerwał ze swoją dziewczyną, którą bardzo kochał, ale zdradziła go i poszła do tamtego faceta, który miał zamożnych rodziców.

Olga uśmiechnęła się nieśmiało do niego i jeszcze raz go przeprosiła. Nawet nie zauważyli, kiedy zaczęli ze sobą rozmawiać:

– Cześć, nazywam się Dawid, przepraszam, nie zauważyłem Ciebie i dziecka!

– Cześć, ja mam na imię Olga. Nic złego się nie stało! Też szłam zamyślona – uśmiechnęła się dziewczyna.

– Mogę zerknąć ? – Dawid wskazał palcem na wózek.

– Oczywiście, że możesz !

– Jaka piękna, to Twoja córka?

– Nie, no co Ty, to moja siostra, jestem jeszcze za młoda na dzieci ! Pomagam mamie.

Po ucięciu sobie pogawędki oboje rozeszli się w swoje strony, ale Dawidowi to spotkanie nie dawało spokoju. Olga była tak delikatna, urocza i skromna, że po prostu nie mógł przestać o niej myśleć. Postanowił więc codziennie spacerować po tym parku mając nadzieję na ponowne spotkanie.

Po kilku dniach jego plan został zwieńczony sukcesem, ponieważ znowu spotkał dziewczynę. Spacerowali razem prawie trzy godziny, aż zdenerwowana mama dziewczyny zadzwoniła do niej:

– Olga, gdzie Cię poniosło ? Dziecko dawno już powinno zjeść !

Tym razem wymienili się numerami telefonów i tego samego wieczoru mężczyzna zadzwonił do niej, a ich rozmowa skończyła się dopiero wraz z wybiciem północy.

Dawid i Olga spotykali się każdego dnia.

Po pół roku związku pobrali się, a rok później Olga urodziła Dawidowi syna.

Mężczyzna nie mógł napatrzeć się na swoją kobietę, a synowi starał się dawać wszystko, co najlepsze – bardzo kochał zarówno żonę, jak i synka.

W pewien weekend przyjechała do nich teściowa. Po tej wizycie cały świat Dawida wywrócił się do góry nogami.

Przyjechała rano z najmłodszą córką Sonią. Olgi nie było wtedy w domu, akurat spacerowała z synem po ulicach miasta, a Dawid odprowadzał ich wzrokiem, stojąc na balkonie.

Nagle zadzwonił dzwonek do drzwi – na progu stała teściowa z dziewczynką.

– Oh! Pani Natalio, dzień dobry, proszę wchodzić i nie stać na progu! Olga jest na zewnątrz, jest na spacerze z synem, ale wkrótce wrócą !

– Cześć Dawid, wiem, że są teraz na spacerze, ale ja chciałam porozmawiać z Tobą na osobności !

– Nie ma sprawy, oczywiście, proszę wejść do kuchni, zaraz umyję ręce i postawię wody na herbatę.

Dawid umył ręce, postawił czajnik na gazie i usiadła naprzeciwko teściowej:

– Słucham Pani Natalio, co się stało?

– Nawet nie wiem jak mam zacząć, ale po prostu muszę Ci to powiedzieć. Nie może tak dalej być, to wszystko poszło nie tak, ja już dłużej nie mogę tego ukrywać. Dawidzie, Sonia jest córką Olgi !

– Przepraszam, że co ?! Jak to córką Olgi ?! Dlaczego dowiaduję się tego dopiero trzy lata po ślubie? Okłamywałyście mnie obie przez cały ten czas, dlaczego ?!

– Zgodziłam się na to, bo nie chciałam jej niszczyć życia! Urodziła dziecko w wieku 18 lat… Dziewczynka nie miała ojca, bo porzucił ją gdy dowiedział się o ciąży ! Dłużej nie mogę już jednak tego ukrywać, ponieważ niedawno dowiedziałam się, że jestem chora i nie mogę się już nią dłużej zajmować. Widzę, jak kochasz Olgę i jak dobrze traktujesz Sonię…

– Pani Natalio, proszę już iść, do widzenia. Muszę to przemyśleć – powiedział Dawid i skierował się do wyjścia. Na progu mieszkania spotkał Olgę, ale przeszedł obok niej bez słowa.

Wieczorem wrócił do domu i odbył z ukochaną Olgą poważną rozmowę. Kobieta przyznała się do wszystkiego. Po tym oboje postanowili, że mimo tego, co się wydarzyło, postarają się żyć razem.

Mam nadzieję, że im się to udało…

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Oceń artykuł
Twoja Strona
3 lata po ślubie Dawid dowiedział się, że młodsza siostra żony jest jej córką