Synowa okazała się kukułką

Synowa okazała się kukułką

Odprowadziłam córeczkę rano do przedszkola, dotarłam do szpitala i zrobiłam USG, po czym wróciłam do domu. Mama zadzwoniła cała we łzach. Co się stało ?

Moja była bratowa Natalia zabrała Paulinę na całe lato do jakieś ciotki na wieś. Dlaczego ? Bo córka uniemożliwia jej normalne życie.

Mam młodszego brata, który rozwiódł się z żoną, ponieważ znalazła sobie innego. Mają razem córkę Paulinkę, która niebawem miała skończyć cztery lata. Razem z moją córką Alicją już zaczęłyśmy kupować jej prezenty, a tu coś takiego ?

Kiedy Natalia porzuciła mojego brata, od razu się rozwiedli. Kobieta odeszła do alkoholika, który zaczął się awanturować, a potem nawet ją bił.

Mieszkała z nim przez dwa miesiące, a potem znalazła sobie innego, potem jeszcze innego… Jej siostry były w szoku – nikt nie rozumiał jej postępowania.

Kobieta żyje swoim życiem, a Paulinka nie jest jej potrzebna, ale nie chce oddać dziewczynki, ponieważ wtedy nie mogłaby bezkarnie wyciągać pieniądze od brata. Zaczęła również się upijać i przyprowadzać mężczyzn do swojego jednopokojowego mieszkania, więc wszystko to działo się na oczach dziecka ! Moja mama nie jest jeszcze na emeryturze, tata także, a brat haruje dniami i nocami, dlatego nie mogą odebrać kobiecie Paulinki. Ja także niedługo wracam do pracy.

Nawet nie wiem, co robić… Może zgłosić gdzieś tę sprawę ? Paulinka chodzi wiecznie głodna, nieumyta, zaniedbana. Brat mówi, że bardzo płakała i nie chciała wyjeżdżać na wieś.

Oczywiście dziadkowie o nią dbali, zabierali ją do siebie w każdy weekend, jeździli do parku, kupowali słodycze i starali się, aby czuła się dobrze. Zapewniali jej także elementarne potrzeby, jakimi są mycie i pełne posiłki. Ja z mężem często zabieraliśmy w weekendy Alicję i Paulinkę do Teatru Lalek, a następnie na karuzelę.

Jak ta kobieta może żyć spokojnie ? Jak można było rozbić rodzinę, odejść od dobrego mężczyzny do alkoholika i pozbawić córkę pełnej, normalnej rodziny ?

Naszą dziewczynkę bardziej ciągnie do swojego taty i babci, niż do mamy. Zresztą, babcia zastępuje jej mamę, ponieważ od matki dziecko nie otrzymuje pieszczot, troski i kobiecego ciepła, a od babci to dostaje. Nigdy nie chce wracać do matki, prosi o możliwość pozostania z babcią.

Jesteśmy w szoku, że mogła to w ogóle zrobić. Co się z nią stało ?

Wydawało się, że to normalna dziewczyna, choć z dysfunkcyjnej rodziny…

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Oceń artykuł
Twoja Strona
Synowa okazała się kukułką