10 przyczyn, dzięki którym po 60 wyglądam jak kobieta, a nie moi rówieśnicy…

Jestem dość spostrzegawczą kobietą. Kiedy spotykam rówieśniczek, zauważam, że większość z nich została już „babciami”. Nie mówię teraz o posiadaniu wnuków, ale wyłącznie o wyglądzie. Czasami nawet zachowują się jak babcie.

Wiele kobiet w wieku powyżej 60 lat można nazwać babciami. Patrzysz na kobiety: w sklepie lub w autobusie i od razu chcesz powiedzieć: „Babciu, nie stój w miejscu, proszę podejść naprzód!”.

Dzisiaj chcę wymienić 10 powodów, dla których po sześćdziesiątce wyglądam jak kobieta! Być może moje porady komuś pomogą.

  1. Zawsze pilnuję swojej wagi.

Staram się nigdy nie dawać sobie odpustów. Nie chcę wyglądać na grubą w wieku 60 lat. Najlepszą radą jest unikanie częstego spożywania słodyczy, a także słodkich napojów gazowanych!

  1. Staram się dużo spać.

Podczas snu, ciało regeneruje się. ciało „naprawia” siebie. Brak snu w tygodniu nie może być zrekompensowany przez „odsypianie” w weekend.

  1. Uprawiam sport.

Niewielkie, ale regularne ćwiczenia pomagają nie tylko wyglądać lepiej, ale żyć dłużej. Jeśli chodzi o mnie, uważam, że należy więcej spacerować, jeździć na rowerze lub pływać w basenie.

  1. Staram się nie narzekać.

Nie rozumiem kobiet, które stoją gdzieś w kolejce i ciągle narzekają: – to nie tak, to nie tak. Kobieto – przestań narzekać! To i tak nic nie zmieni.

  1. Nie jem mięsa.

Owoce morza i świeże ryby będą świetną alternatywą. Ludzie, którzy wyglądają młodo, zwykle unikają mięsa z gospodarstw przemysłowych -podejrzewam, że ma to związek ze sposobem hodowli i uboju zwierząt gospodarskich.

  1. Ograniczam stres.

Istnieją nawyki umysłowe i ćwiczenia, które w tym pomagają. Lepiej wierzyć, że wszystko, co się dzieje, jest w jakiś sposób pozytywne. Nigdy nie musisz pamiętać przeszłości i żałować popełnionych czynów. Puść sytuacje bez zbędnych emocji.

  1. Zakładam stylowe ubrania.

Jasne, uwielbiam wygodne ubrania, ale zawsze muszę wyglądać stylowo i gustownie. Mogę nosić dżinsy, koszule, trencze, trampki. Sukienki w kwiaty-to na pewno nie dla mnie! Najważniejsze, aby nie wyglądać wulgarnie!

  1. Unikam alkoholu.

Oprócz rzadkich wyjątków alkohol i inne substancje, które uzależniają, prowadzą do problemów zdrowotnych i wizualnie sprawiają, że osoba wygląda na starszą.

  1. Nie noszę długich włosów.

Odkąd skończyłam 40 lat, mam krótką fryzurę. Farbuję włosy na jasny, świetlisty kolor. Uważam, że krótkie włosy odmładzają, jednak to moja osobista opinia.

  1. Staram się być na „ty” z techniką.

Chętnie korzystam ze smartfonów i tabletów. Uwielbiam zawsze być na bieżąco z nowościami w świecie techniki. Moje dzieci się cieszą, mówią, że jestem nowoczesną kobietą!

 

Czy zgadzasz się z moimi radami?

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Oceń artykuł
Twoja Strona
10 przyczyn, dzięki którym po 60 wyglądam jak kobieta, a nie moi rówieśnicy…