Mój mąż i ja spojrzeliśmy na siebie i od razu wiedzieliśmy. Kto inny mógłby pomóc, jeśli nie rodzina? Jeśli te kilka tysięcy mogło pomóc kuzynowi, to dlaczego nie zgodzić się. Tak myśleliśmy wtedy, zanim poznaliśmy prawdę.

Mieszkamy w mieście, ale na wsi mamy wielu krewnych. Ciotki, wujkowie, bracia, kuzyni, rodzice.

Któregoś dnia odwiedził nas mój kuzyn. Nigdy do nas nie przyjeżdżał, a tym razem przybył z pełnymi torbami i prośbą. Potrzebował kilku tysięcy złotych. Pytaliśmy dlaczego, powiedział, że to konieczne i koniec.

Mój mąż i ja konsultowaliśmy się. Nie powiem, że jesteśmy bogaci, ale od urodzenia oszczędzamy na edukację dzieci. Postanowiliśmy mu pomóc. Wszyscy pochodzimy z tej samej wioski, dorastaliśmy razem, podobnie jak cała nasza rodzina. Cóż, kto inny pomoże…

Kilka tygodni później przyjechaliśmy do mojej mamy i ostrożnie zaczęliśmy wypytywać o kuzyna. Co u nich, jak im się żyje? A moja mama wydawała się na to czekać. Powiedziała, że ​​stał się bardzo dziwny. Wysłał syna do stolicy na płatne studia. Mówiła, że zaciągnęli pożyczki, ale to dla dziecka. Samochód też kupił, również nie za własne pieniądze. Teraz żyją tak: jednym oddają, od drugich pożyczają.

A ostatnio kupił w mieście ogromny telewizor plazmowy i wiózł go w samochodzie. Mówią, że nikt w naszej wiosce takiego nie ma, tylko oni.

– Jak to możliwe – zastanawiała się moja mama. – Skąd biorą pieniądze? Kto im pożycza? Jego praca jest sezonowa i zarabia w niej minimum. Wyraźnie nie żyją ze swoich pieniędzy.

Mój mąż i ja spojrzeliśmy na siebie i po prostu opuściliśmy głowy. Poszliśmy odwiedzić mojego kuzyna. Tak! Mają wiszącą plazmę, a na podwórku nowy samochód. Opowiedział o sukcesie syna na prestiżowym uniwersytecie. Mówi, że płaci się dwadzieścia tysięcy rocznie nie licząc zakwaterowania.

Wydaje mi się, że teraz nie będziemy mieli jak posłać naszych dzieci na studia. Z takim sukcesem odzyskamy pieniądze bliżej przejścia na emeryturę. Chociaż… być może wydarzy się cud. Co myślicie?

Oceń artykuł
Twoja Strona
Mój mąż i ja spojrzeliśmy na siebie i od razu wiedzieliśmy. Kto inny mógłby pomóc, jeśli nie rodzina? Jeśli te kilka tysięcy mogło pomóc kuzynowi, to dlaczego nie zgodzić się. Tak myśleliśmy wtedy, zanim poznaliśmy prawdę.