Mój przyjaciel powiedział mi – po prostu nie chcę już z nią żyć!

Ostatnio w nocy zadzwonił do mnie mój przyjaciel Jerzy i zaprosił mnie do baru. Chciał ze mną pilnie porozmawiać.

– Ja po prostu nie jestem w stanie już z nią żyć. Ona jest taka głupia, oddaliła się ode mnie. Gdybyśmy nie mieli razem dziecka pewnie już dawno byśmy się rozwiedli. To właśnie przez nią nie skończyłem wymarzonych studiów a rodzice odcięli mnie od pieniędzy i wyrzucili z domy. Nawet moich najlepszych przyjaciół straciłem z jej powodu! Poświęciłem jej najlepsze lata mojego życia. Mogłem studiować i świetnie się bawić razem z Tobą! – żalił mi się Jerzy gdy wspólnie zasiedliśmy przy piwie

Byłem bardzo zszokowany jego słowami. Zapomniałem nawet o piwie, które wciąż stało przede mną nieruszone. Przez około pięć minut myślałem nad tym co mi powiedział i nad tym jak na to zareagować.

– Cóż, zacznijmy od tego, że zaszła w ciążę nie tylko ze swojej winy ale i przez Ciebie. – zacząłem – Nie słyszałeś nigdy o prezerwatywach?

– Nie skończyłeś studiów, to prawda, ale miałeś w życiu szczęście. – kontynuowałem – Teraz masz dobrą pracę, którą lubisz. Inni mogą tylko pomarzyć o pensji jaką Ty dostajesz. Mówisz też, że twoi rodzice cię wyrzucili. Ale wreszcie udało Ci się zbudować wspaniały dom i to już w ciągu trzech lat. Spójrz na ludzi z którymi studiowałeś. Połowa Twoich najlepszych przyjaciół nie pracuje teraz, a są tacy, którzy popadli nawet w alkoholizm. Gdyby nie twoja żona, nie miałbyś nic. Przez te wszystkie lata była z Tobą. Zawsze ci pomagała i wspierała w każdym wyzwaniu, którego się podejmowałeś. Pomyśl chwilę o moich słowach, szczególnie zanim cokolwiek zrobisz by rozwiązać tę sytuację.

Jerzy milczał, patrząc tylko pustym wzrokiem. Skończyliśmy piwo i pożegnaliśmy się. Następnego dnia zadzwonił do mnie i powiedział, że kupił żonie piękny, złoty pierścionek i duży bukiet kwiatów. Dał jej ten zestaw i poprosił o przebaczenie.

Warto pamiętać, że wszystko, co dzieje się z nami w życiu, jest naszym wyborem.

Nie podoba Ci się twój partner życiowy? Porozmawiajcie lub zakończ związek i poszukaj kogoś, z kim będziesz szczęśliwy. Nie podoba Ci się Twoja praca? Czy ktoś trzyma Cię w niej na siłę? Odejdź z niej i poszukaj nowej, która będzie dawała Ci satysfakcję.

Twoje życie i losy zależą od Ciebie i Twoich decyzji, nic innego tak naprawdę nie ma znaczenia.

Oceń artykuł
Twoja Strona
Mój przyjaciel powiedział mi – po prostu nie chcę już z nią żyć!