Nieprzewidziana reakcja nauczycielki na żart uczniów

Moja żona jest nauczycielką w szkole podstawowej. Wszystko zaczęło się od tego, że koleżanka, ze względu na okoliczności rodzinne, poprosiła ją o zastąpienie jej na lekcji w ósmej klasie. Klasa miała ” dobrą ” reputację, na tyle, że wielu nauczycieli szukało powodów, by zrezygnować z uczenia w niej. Żona zdawała sobie sprawę z tego, z jakimi dziećmi będzie musiała pracować, więc była gotowa na wszelkie niespodzianki.

Pierwsza z nich pojawiła się, gdy tylko weszła do klasy. Prezerwatywa była wyeksponowana na biurku nauczyciela. Szarpanie nerwów pedagogów jest ulubioną rozrywką szkolnych żartownisiów, że tak to ujmę. Uczniowie czaili się, ukrywali uśmiech i oczekiwali gwałtownej reakcji nauczyciela. Wszyscy z niecierpliwością czekali na przedstawienie. Żona natychmiast wymyśliła, jak godnie wyjść z tej sytuacji.

Dlatego bez zdenerwowania wzięła prezerwatywę do ręki i otoczona wzrokiem przez całą klasę, zapytała tajemniczo:

– Dzieci, wiecie, jaki przedmiot mam w rękach?

Klasa:

– Nie! – odpowiedzieli po lewej, Ci po prawej to podchwycili, a siedzący w środkowym rzędzie wzruszyli ramionami nie zwracając uwagi na powszechnie panujący śmiech.

Kontynuowała:

– Hmm, czy rodzice nadal nie poświęcili Wam czasu, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące seksu i nie macie pojęcia, do czego służy ta rzecz i jak z niej korzystać?

Klasa była zadowolona z rozwoju sytuacji:

– Nie! – odpowiedział jej jeszcze większy śmiech.

Ona:

– Rozumiem! Zrobimy tak. Kto jest odważny? Zapraszam jednego z chłopców do do tablicy, a ja zorganizuję lekcję: opowiem, jak ta rzecz się nazywa (ma kilka opcji nazewnictwa), jaka jest jej funkcja, a potem przejdziemy do zajęć praktycznych. Celem lekcji jest zdobycie umiejętności korzystania z takiego wynalazku ludzkości. Są chętni? Pytam, kto pierwszy? Cóż, skoro nie ma chętnych, wywołam z dziennika w dowolnej kolejności.

Powiedzieć, że szok sparaliżował klasę, to nic nie powiedzieć. Chojracy zostali zawstydzeni i pokonani. W klasie zapanowała niezręczna cisza…

 

Oceń artykuł
Twoja Strona
Nieprzewidziana reakcja nauczycielki na żart uczniów