Normalny mąż musi płacić za piękno żony.

Siedzimy i czekamy na wejście na pokład. Na fotelach obok mnie usiadło dwóch mężczyzn, najwyraźniej – znajomi, a nawet kumple. Kiedy rozmawiali o samochodach, czytałam książkę i nie zwracałam na nich uwagi.

Temat cen benzyny płynnie przeszedł w temat rosnących cen produktów. Potem na planowanie budżetu rodzinnego i tam właśnie zaczęła się zabawa:

– Żona powiedziała mi w tym tygodniu, że zapisała się do salonu piękności. Mówi, że czas się zająć sobą. Odpowiadam jej: “jeżeli chcesz to dobrze”. A ona tak jednoznacznie na mnie patrzy i mówi: „na mojej karcie zostało trochę mało, przelej mi pięćset”.

– W czym problem? – zdziwił się drugi.

Problem w tym, że mam już zaplanowany budżet. Jeśli teraz dam jej – nie będę w stanie spłacić części kredytu lub samochód zostanie bez przeglądu.

– Nie zajmowała się sobą wcześniej, czy co?

– Dlaczego? Raz na kwartał chodziła do fryzjera. Strzyżenie, farbowanie i takie tam, manicure i pedicure robiła w domu. Ogólnie rzecz biorąc, jej piękno nie odbijało się na budżecie. A teraz się zaczęło: „w końcu jestem tego warta!”. Ofiara reklamy, olaboga! Ale najważniejsze – dlaczego? I tak jej nie zdradzam, kocham ją bardzo, podoba mi się. Powiedzmy, że zrobi pazury, ogoli brwi i namaluje je na nowo… czy myśli, że będę ją bardziej kochać?

Rozmówca był zamyślony, na jego twarzy wyraźnie widać było pracujące trybiki. Przez około minutę milczał, po czym powiedział:

– Przyzwyczaiłem się do mojej. Zawsze ma manicure, brwi, pazury. Co miesiąc wraca od fryzjera w różnych kolorach. I cały czas jęczy, że nie ma pieniędzy, że niewiele zarabiam. Nigdy jej nie pytałem, dokąd idzie jej wypłata. Ile, mówisz, to piękno jest warte?

Pasażerowie z nudów stopniowo zaczęli włączać się do rozmowy. Szczególnie ożywiły się kobiety:

– Manicure – 100; pedicure – 100; strzyżenie z koloryzacją – 500; brwi i rzęsy – 300; depilacja – 400…

Najwyraźniej mąż salonowej piękności w szkole miał piątkę z matematyki. Natychmiast złożył w umyśle fragmenty informacji i oświadczył:

– Mamo kochana! Około tysiąc pięćset co miesiąc leci, jedna trzecia wypłaty! Ile to pożytecznych rzeczy można było kupić, albo dwa razy w roku za granicą wypoczywać! Wkurzają mnie jej brwi! Ożeniłem się z prostą, ładną dziewczyną, a teraz co…

Ten, którego w zeszłym tygodniu żona prosiła o przelew, zdecydowanie wyjął z kieszeni telefon:

– Halo, kochanie! Tak, wciąż jestem we Wrocławiu. A ty natychmiast zadzwoń do swojego salonu i anuluj zabiegi. Jak – dlaczego? Żebym nie pomyślał, że masz kogoś. Dlaczego nielogiczne? Osobiście lubię cię bez pazurów i brwi o wiele bardziej! Co to znaczy: „normalny mąż musi płacić za piękno”? Ach – nie? Zrozumiałem. Pamiętaj tylko: pójdziesz do salonu – znajdę kochankę. Ostrzegałem cię!

Tymi słowami zakończył rozmowę i zwycięsko rozejrzał się wokół innych. Jego kumpel powoli sięgnął do kieszeni po telefon… ale niestety zapowiedziano wejście na pokład.

Oceń artykuł
Twoja Strona
Normalny mąż musi płacić za piękno żony.