Ona zarabia na całą rodzinę, a on i tak ciągle ma pretensje.

Niedawno spotkałam się z przyjaciółką przy butelce czerwonego wina i zaczęłyśmy sobie nawzajem „narzekać” na życie. Ona zwierza się, że zamierza się rozwieść z mężem. Mówię: „Jak to, co się stało?”.

Okazuje się, że bardzo często ostatnio się kłócą. A to on jest inicjatorem wszystkich skandali i napadów złości.

Aby lepiej zrozumieć całą sytuację, opowiem trochę o nich. Mąż jest młodszy od niej o 7 lat, nigdzie nie pracuje, ma mały pasywny dochód, ale ogólnie siedzi w domu, podnosi hantle i ogląda telewizję.

Oczywiście nie zajmuje się gospodarstwem. Mają dwoje dzieci, jeszcze malutkich. Moja przyjaciółka pracuje od rana do nocy, dostaje bardzo przyzwoitą wypłatę.

Na tyle, aby można było zapewnić całej rodzinie luksusowy dobrobyt, a także wynająć firmę sprzątającą i opiekunkę, która może również ugotować jedzenie. Jeszcze udaje jej się spłacać kredyt na dom i odkładać na zagraniczne wakacje.

Z tego co mówi koleżanka, mąż najwyraźniej naoglądał się na YouTube tych pseudopsychologów, którzy w ogóle nie szanują kobiet i uważają, że mężczyźnie należy się wszystko. Z takiego nastawienia i rodzą się jego pretensje.

Główny zarzut: „DLACZEGO NIE MOŻESZ SAMA SPRZĄTAĆ I GOTOWAĆ. TO TWÓJ OBOWIĄZEK”.

Przepraszam bardzo, ale ona haruje w pracy, żeby on i dzieci niczego sobie nie odmawiali, a po dziesiątej wieczorem ma jeszcze szorować podłogi? Kolacja jest zawsze na stole, rzeczy są uprane. To się nazywa, chłop oszalał. Najwyraźniej z dobrobytu mu odbija palma.

Te kłótnie ciągną się w nieskończoność i żadne argumenty go nie przekonują. Mówi także: „ZREZYGNUJ Z PRACY SKORO NIE MASZ CZASU ZAJMOWAĆ SIĘ MĘŻEM I DOMEM”.

Zdałam sobie sprawę, że też bym nie wytrzymała z takim typem, naprawdę lepiej się rozwieść.

Pamiętam również, że kiedy zaczęli się spotykać, ciągle jej coś zarzucał, że nie tak ma się ubierać, że za bardzo przytyła i go zawstydza, że nie umie prowadzić samochodu, chociaż on nawet nie ma prawa jazdy. Niby w żartach, ale jak mówią, każdy żart ma w sobie ziarnko prawdy.

Co wy byście zrobiły, dziewczyny?

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Oceń artykuł
Twoja Strona
Ona zarabia na całą rodzinę, a on i tak ciągle ma pretensje.