Przyjaciółka ma kłopoty. Syn postanowił wziąć za żonę dziewczynę spoza ich kręgu społecznego

Rozumiem tę kobietę. Też mam syna. Też bym się martwiła. Ale pamiętam także inną moją przyjaciółkę. Nazywała się Olga Dębowska. Miała podobną sytuację.

Syn Olgi zszokował ją tym, co jej oznajmił. “ To Asia, moja żona. Już się pobraliśmy ”. W kręgu znajomych i bliskich Olgi Dębowskiej są doktorzy nauk, poeci, inżynierowie, krytycy literaccy, lekarze. A to dziewczyna, która pochodzi nie wiadomo z jakiej warstwy społecznej. Nie jest nawet jasne, kto jest jej ojcem. Matka jest pracownikiem na farmie.

Ukończyła szkołę, a jej zawód to malarz – tynkarz.

Niepozorna dziewczyna. Jakby los za jej pośrednictwem chciał się za coś zemścić na Oldze.

Warto jednak zauważyć, że Asia zachowywała się godnie. Nie można było temu zaprzeczyć. Spełniała wszystkie prośby. Nie spiesząc się z wnioskami, Olga opowiedziała o tym swojej przyjaciółce Sylwii.

“ Pożyje kolejny miesiąc, zamieszka u Was. A potem pokaże swoją prawdziwą naturę ”.

Tuż przed nadejściem jesieni syn wyjechał do pracy do USA.

“Jak pomyślę, że ta młoda dziewucha krząta się po domu, odechciewa mi się wracać. ” 

Tak Olga żaliła się swoimi przyjaciołom.

Kilka miesięcy później syn wrócił do domu i zaskoczył wszystkich wieściami. W Stanach zaproponowano mu stałą posadę. I już wkrótce znów miał wracać do Ameryki.

Ale ponieważ tam poznał Nicole, rozwodzi się z Asią.

Matka popłakała, popłakała i odprowadziła syna.

Asia zabrała wszystkie swoje rzeczy, których zresztą nie miała wiele, zamierzała opuścić mieszkanie. Wyglądała wtedy jak bezdomny pies. Patrzenie na nią bolało. Olga nawet jakoś współczuła dziewczynie. Zapytała Asię, gdzie zamierza zamieszkać.

Asia odpowiedziała, że za trzy tygodnie zwolni się pokój w akademiku. A póki co dziewczyna schroni się u przyjaciółki.

Olga Dębowska powiedziała dziewczynie, że może u niej na razie zostać. A kiedy pokój będzie wolny, to się przeprowadzi. Ledwo co to powiedziała i natychmiast tego pożałowała.

Rano dziewczyna wyszła do pracy. Pracowała w zawodzie. Wieczorami wracała do domu bardzo zmęczona. Kilka razy chciała dać pieniądze na mieszkanie. Ale Olga ich nie wzięła. Tak żyły razem przez dwa tygodnie. A potem Olga zachorowała. Leżała miesiąc w szpitalu.

Syn nie przyjechał. Dzwonił kilka razy. Mówił: “ mamo, przecież już jest Ci lepiej. Wyślę ci nasze zdjęcie z Nicole ze Sri Lanki ”. Olga spojrzała na zdjęcie. Cóż, zwykła dziewczyna ta Nicole. Myślała, że jest wyjątkową pięknością.

Przyjaciele Olgi również rzadko do niej przychodzili. Każdy ma swoją rodzinę i troski. A Asia była częstym gościem szpitalnej sali, w której leżała Olga. I nigdy nie przychodziła z pustymi rękami. Gotowała rosół, kompot, kotlety na parze.

To wszystko było podejrzane. “Może chce z Tobą wciąż mieszkać” – powiedzieli przyjaciele. “Oh Olgo, co za apetyczny kotlet. Nie będziesz jadła? Nie? Więc ja skosztuję. Przyszedłem do Ciebie od razu po pracy. Od rana nie miałem nawet okruszka w ustach”.

Nadszedł dzień wypisu. Asia zamówiła taksówkę dla byłej teściowej.

Olga przeszła się po mieszkaniu. Wszędzie było czysto. Ani drobinki kurzu. Sprawdziła kosztowności. Wszystko było na swoim miejscu. Nie brakowało ani grosza. Weszła do kuchni. Tam znalazła notatkę.

„Pani Olgo. Dziękuję za wszystko. Proszę wracać do zdrowia”

Weszła do pokoju syna. Rzeczy zostały już zabrane.

Kilka dni później Olga szła korytarzem akademika. Zapukałam do jednych z wielu drzwi. Otworzyła nieznana jej dziewczyna. Nie było Asi. Poszła do sklepu. A kiedy wróciła, Olga kazała jej spakować się i wrócić do domu.

Około listopada postanowiły iść na wspólne zakupy. W centrum handlowym natknęły się na jedną z przyjaciółek Olgi, Adriannę, która wypaliła:

– Dobra obsługa w cenie. Dobrze Ci z nią, Olga.

– Może Ty i masz służącą, Adrianno. To moja szwagierka. Chodźmy Asia. Musisz kupić sobie rękawiczki. Może też przyjrzymy się szalikowi lub spodniom.

Olga opowiedziała, że Asia sama odłożyła pieniądze na pierwszą ratę na mieszkanie. Nie wzięła od Olgi ani grosza. Ciężko pracuje, nie przesypia szansy.

Olga poszła do kuchni na herbatę. Wróciła, a ona już zasnęła. Olga szukam tapety do jej wnętrz. Dom, w którym Asia kupiła mieszkanie jest nowy, trzeba je wykończyć. A Asia nie ma na to jeszcze czasu.

Olga już się martwi. Piękna, młoda, mądra dziewczyna. I już z własnym mieszkaniem. Naprawdę nie chce, żeby jakiś drań namieszał jej głowę. Bardzo się o nią martwi. Nie chce, żeby znalazła kogoś spoza ich kręgu społecznego.

Oceń artykuł
Twoja Strona
Przyjaciółka ma kłopoty. Syn postanowił wziąć za żonę dziewczynę spoza ich kręgu społecznego