Raz wziął piękność i teraz cierpi!

Mąż mojej przyjaciółki wychowuje ją sobie od dwudziestu lat. Odkąd pamiętam, małżonka nigdy nie dosięgnęła ideału – a to niewystarczająco chuda, niedostatecznie blond bądź była niewystarczającą brunetką, a następnie kotlety nie były najlepszymi z najlepszych, dzieci źle wychowywała, w których mąż – górnik ( jest on prawdziwym górnikiem, nie można mu tego odmówić) pokładał nadzieje.

Ciągnie ją i ciągnie do perfekcji, ale jak kobieta tylko podniesie się w jakiejś jednej dziedzinie, zaraz pojawia się nowa rozbieżność w innej i znowu jest to samo.

Obojgu to pasuje, ja też zresztą nie rozpoczęłam tej opowieści w celu potępienia ich, po prostu po kolejnej rozmowie z nieskończenie ulepszającą się przyjaciółką zainspirowałam się i coś sobie przypomniałam.

Kolejna nasza przyjaciółka, Teresa, w kolejce po piękno stała raczej na końcu. Dwa obwisłe ramiona, sto osiemdziesiąt centymetrów wzrostu, noga jak u staruszki, rozmiar czterdzieści trzy, siano na głowie, które próbuje ułożyć w coś na wzór fryzury za pomocą żeli i perhydrolu oraz rozbieżny zez, szczególnie zauważalny, gdy Tereska wypija dwa razy po setce.

Jeśli myślicie, że Teresa ze swoim zestawem ” uroków ” żyje samotnie – mylicie się. Ma wspaniałego męża – przystojnego i życzliwego, który kocha swoją Tereskę do szaleństwa. Prawie nic mu w ukochanej kobiecie nie przeszkadza, z wyjątkiem jednego. Mąż w ogóle nie pije i nigdy nie pił, a Teresa wręcz przeciwnie, raz w tygodniu, w piątki ” musi sobie chlusnąć, żeby nie zwariować ” (jej praca jest zarówno niebezpieczna, jak i trudna). Nie zawsze kończy się na “ dwa razy po setce “, jest to zależne od sytuacji w niebezpiecznej pracy – zdarza się trzy razy po setce, a nawet cztery, ale do domu zawsze wraca na własnych nogach. Tam ukochany małżonek z umytymi i nakarmionymi dziećmi czeka na żonę.

Teresę na progu wita małżonek. Ostrożnie karci swoją ukochaną: ” Teresko, nie możesz tak, jesteś kobietą, prosiłem Cię…”.

Na co Teresa prycha pogardliwie i mówi, lekko warcząc : ” Wiesz co, skoro wziąłeś sobie piękność, to teraz to toleruj! “.

Wyobraźcie to sobie dziewczyny. Możecie przekonać mężczyznę do wszystkiego, pod jednym warunkiem – że Was kocha!

Oceń artykuł
Twoja Strona
Raz wziął piękność i teraz cierpi!