Siatka jodowa na kaszel i przeziębienie, jak ją stosować dla większej efektywności?

Porozmawiajmy o leczniczych właściwościach jodu, aby poprawić zdrowie wystarczy zastosować siatkę jodową.
Właściwości:
– leczenie kaszlu;
– leczenie przeziębienia;
– szybkie gojenie ran.

Jak korzystać z siatki?

Potrzebny Ci będzie roztwór jodu, oraz bawełniany wacik. Narysuj na skórze wzór pionowych i poziomych linii o wymiarach komórek 1 cm na 1 cm.

Jod niszczy szkodliwe mikroorganizmy dzięki dobrej absorpcji przez skórę, mięśnie i naczynia krwionośne. Ze względu na rozmiar narysowanych komórek zarazki są izolowane i szybko umierają. Siatka jodowa niszczy tylko bakterie, które dostają się do organizmu przez skórę.

Jeśli organizm ma niedobór jodu:
Wszyscy dobrze wiedzą, że niedobór jodu powoduje chorobę tarczycy. Zagrożone są kobiety w ciąży. Brak jodu u kobiet może powodować nieprawidłowości fizyczne i psychiczne u noworodków.

Aby ustalić, czy w organizmie jest wystarczająca ilość jodu, możesz po prostu narysować siatkę. Najkorzystniejszym miejscem do rysunku jest wnętrze uda. Jeśli po kilku godzinach jod zniknie ze skóry oznacza to jego niedobór. W takich przypadkach konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Jeśli jest go wystarczająco siatka zniknie w ciągu jednego dnia.

Przydatne właściwości:

Leczenie przeziębienia – nałóż minimalną ilość roztworu jodu na skrzydłach nosa i grzbiecie, a pozbędziesz się kataru,ma on właściwości rozgrzewające. Uważaj, jod może pozostawić ślad. Podczas chorób wirusowych zaleca się narysowanie siatki jodowej na łydkach i stopach.

Leczenie siniaków –  pomoże w krótkim czasie usunąć krwiaki i drobne uszkodzenia skóry. Stosować należy 24 godziny po pojawieniu się siniaka, pierwszego dnia nakładać lód, a następnego dnia już siatkę jodową.

Życzę zdrowia!

Oceń artykuł
Twoja Strona
Siatka jodowa na kaszel i przeziębienie, jak ją stosować dla większej efektywności?