Sławek codziennie chodzi gdzieś na spacer, czasem do pracy, a do domu wraca tylko w nocy i to nie zawsze. Kochają się, więc Renata postanawia, że ​​kolejne dziecko zjednoczy ich na zawsze i mężczyzna nie opuści jej, bo ona wie, dokąd zmierza.

Renata została mamą w wieku szesnastu lat. Tak się złożyło, że zakochała się w Sławku, a on zakochał się w niej. Pobrali się, zaczęli żyć wspólnie i poznawać zmartwienia. Co innego, gdy chodzi się na randki, nakarmionym, ubranym przez rodziców, a co innego, gdy opiekujesz się dzieckiem, a mężczyzna nie zarabia wiele. Nadal mieszkają z rodzicami, a Ci utrzymują całą rodzinę. Z tego powodu zaczęły się kłótnie o to, kto ile je, kto ile śpi i kto ile czasu poświęca na wypoczynek.

Nie chcą pogodzić się z tym, co mają. Sławek codziennie gdzieś chodzi na spacer, czasem do pracy, a do domu wraca tylko w nocy i to nie zawsze. Kochają się, więc Renata postanawia, że ​​kolejne dziecko zjednoczy ich na zawsze i mężczyzna nie opuści jej, bo ona wie, dokąd zmierza. Sama chodziłaby na imprezy, ale ten niekochany macierzyński obowiązek i jej matka nie są tak uległe:

– Chcesz się rozerwać? Nie ma mowy! Usiądź z dzieckiem, gotuj i pracuj. Nie potrzebujesz imprezy. Kiedyś to się skończy, bądź cierpliwa.

Ona jest cierpliwa, ale nie Sławek. Kolejne dziecko ich nie połączyło, wręcz odwrotnie. Tylko rodzice stali się bardziej oburzeni i wysłali Sławka do pracy.

Tak żyli, aż zdarzył się cud i Renata przejrzała na oczy. Czy możecie sobie to wyobrazić? Obudziła się, a obok niej dwójka dzieci, mąż, praca i życie u rodziców…

Gdzie są jej lata, które biegły tak szybko? Jeszcze wczoraj była młoda, a teraz najstarsza córka była już tak duża, że oglądała się za chłopakami.

Renata również spojrzała na swojego Sławka i nie poznała go. Gdzie jest facet, którego tak bardzo kochała, dla którego cierpiała tak wiele wyrzutów ze strony rodziców? Gdzie on jest? Jest tylko nieznajomy, którego nawet nie kocha! Co więcej, w jej duszy narosło tyle urazy, że w każdej chwili była  gotowa wybuchnąć. Za każdym razem, gdy spóźniał się do domu, każda impreza, każda zdrada, każde przekręcone słowo było dokładnie dokumentowane. To wszystko tylko czekało na swoją kolej. 

Renata bała się, że nadszedł czas. Znowu próbowała zasnąć i zapomnieć, ale było już za późno, bo wybór padł między nią a nim. Nie musiała go już wybierać, nie musiała. Wystarczająco wiele cierpiała. Przez te wszystkie lata wybrała. Wtedy było wiele „ponieważ”: miłość, dzieci, rodzina, obowiązek, małżeństwo, życie. A teraz musiała zadecydować, żeby nie zwariować.

W pracy znalazła nową miłość. I nie sądziła, że dzieje się tak nie tylko w młodości. Znalazła swojego mężczyznę. Szczerze przyznała, że już nie kocha Sławka i nie chce z nim mieszkać. Co wtedy zaczęło się dziać!!! Ludzie, którzy przez lata nie mogli się znieść, zjednoczyli się przeciwko niej! Mama, która nigdy nie powiedziała o nim dobrego słowa, a jedynie narzekała na swojego zięcia, mówiła:

– Oszalałaś? Kto nakarmi Twoje dzieci? Czy znowu my z ojcem? Wystarczy nam, że spokojnie chcemy dożyć starości, nie chcemy nowych problemów.

Mój nowy mężczyzna przyjmie dzieci pod swoją opiekę.

– Teraz, a potem równie łatwo się jej wyrzeknie. To nie jest ich ojciec. Sławek, fatalny człowiek, ale kocha dzieci i zapewni im utrzymanie.

Sławek również nie pozostawał w tyle:

– Zniszczyłaś mi życie. Zainwestowałem w Ciebie tak dużo pieniędzy, a teraz po prostu mam się przeprowadzić?

– Możesz mi podziękować. Teraz spokojnie pójdziesz do tych kobiet, z którymi chodziłeś w młodości, przyjmą Cię.

– Nie mów mi, gdzie mam iść. Nigdzie stąd nie pójdę.

Gdyby Renata nie przejrzała wtedy na oczy, jej życie wciąż byłoby takie samo. Ale wstała i po prostu zaczęła działać. Najpierw zabrała swoje rzeczy, potem przewiozła rzeczy swoich dzieci. Teraz żyje jak w raju – nikomu nic nie jest winna, wszyscy wokół mają się dobrze. Czy możecie sobie wyobrazić? Teraz potrafi dobrze żyć, dobrze mówić, dobrze słuchać i myśleć pozytywnie. Tak żyć można jedynie z osobą, która jest dobra. 

Oceń artykuł
Twoja Strona
Sławek codziennie chodzi gdzieś na spacer, czasem do pracy, a do domu wraca tylko w nocy i to nie zawsze. Kochają się, więc Renata postanawia, że ​​kolejne dziecko zjednoczy ich na zawsze i mężczyzna nie opuści jej, bo ona wie, dokąd zmierza.