Urodziła jedną, a została wypisana z trzema córkami

To był już drugi poród Magdaleny, więc dobrze znała cały ten proces i instrukcje lekarzy. Nie było z nią żadnych problemów. Kiedy dziecko krzyczało, szczęśliwa mama uśmiechała się, a położna powiedziała: ” gdyby wszystkie były tak dobre w rodzeniu! “

Na oddziale patologii w tym czasie dyżurna zmiana lekarzy pracowała z pierworódką już dziesiątą godzinę. W końcu wszystko skończyło się dobrze i na świat przyszły bliźniaczki.

Matki i dzieci leżały w tej samej sali, ale mama bliźniaczek nie wyglądała wcale na szczęśliwą. Następnego dnia przyszła do niej matka. Długo szeptem nad czymś dyskutowały, płakały.

Po tej rozmowie dwie małe dziewczynki nie miały ani matki, ani babci.

Pisemne zrzeknięcie się dzieci oburzyło wszystkich w szpitalu, zwłaszcza tych, którzy pomogli im się urodzić.

Nikomu nie udało się namówić kobiety do zniszczenia dokumentu. Zaproszono nawet księdza, ale świeżo upieczona babcia nieustannie ingerowała w rozmowę i nie dawała możliwości przekonania matki, by nie zostawiała dzieci.

Magdalena za zgodą lekarza karmiła przez kilka dni wszystkie trzy dziewczęta, ponieważ miała dużo mleka. Często przychodził do niej mąż, z wyglądu – poczciwy robotnik. Rozmawiali cicho w sali. Przed wypisem Magdalena powiedziała, że postanowili zabrać wszystkie trzy dziewczynki do domu.

Główny lekarz szpitala musiał uruchomić wszystkie swoje kontakty, aby anulować już wydane przeniesienie bliźniaczek do domu dziecka i pomóc w przydzieleniu opieki nad dziećmi Magdalenie.

Przy wypisie szczęśliwy mąż powitał żonę z trzema dziewczynkami i powiedział lokalnym dziennikarzom, którzy zainteresowali się tą sprawą, że zawsze chcieli mieć dużo dzieci.

 

Oceń artykuł
Twoja Strona
Urodziła jedną, a została wypisana z trzema córkami