Z powodu żony najstarszego syna rodzice postanowili przepisać wszystkie nieruchomości na młodszego syna

– Nie, ja w ogóle nie mogę tego zrozumieć: oprócz wiejskiego domu mają jeszcze cztery mieszkania, cztery! Wyobraź sobie! – 40 – letnia Eliza skarżyła się na rodziców męża – I to wszystko oddają Oskarowi ! To młodszy brat Czarka.

Co oni wymyślili? – zdziwiła się przyjaciółka Elizy, Irmina.

– Skąd mam wiedzieć? Oskar nie jest żonaty, nie ma dzieci, ale teraz ma eleganckie trzypokojowe mieszkanie w centrum Krakowa, dwa w Rzeszowie i dwa skromniejsze w Tarnowie. A także ogromny trzypiętrowy pałacyk, poza miastem. I to wszystko trafiło do Oskara, a mój mąż, również ich rodzony syn, został z niczym.

Eliza i Czarek są razem od 13 lat. Mają dwóch synów w wieku 11 i 7 lat. Z rodzicami męża Eliza już na samym początku nie znalazła wspólnego języka. Wszystko dlatego, że teściowa od pierwszych dni zaczęła wtrącać się ze swoimi radami, zaczęła uczyć ich życia, w pełni chcąc ich kontrolować. Potem teściowa zaczęła jej robić uwagi i chciała nauczyć Elizę gotować oryginalne dania, a poza tym prosiła o nazywanie jej matką.

– Nie potrzebuję drugiej matki, mam własną – odpowiedziała ostro dziewczyna, od razu wyznaczając granice tego, co dozwolone.

Jednak najtrudniej było, gdy urodził się pierwszy syn. Teściowa przychodziła bez ostrzeżenia, kiedy tylko chciała. Ale Eliza też nie jest głupia. Po prostu nie otwierała jej drzwi i nie odbierała telefonu, gdy dzwoniła. Z czasem matka Czarka wszystko zrozumiała i przestała wchodzić w życie małżonków.

Eliza radziła sobie doskonale z synami, a kiedy było to konieczne, prosiła matkę o pomoc.

Kiedy chłopcy dorastali, teściowa sama przestała wykazywać inicjatywę, nie komunikowała się szczególnie z wnukami.

Rodzice Czarka byli dość zamożnymi ludźmi, więc ich starość była interesująca i bogata w nowe doświadczenia. Spędzali dużo czasu na podróżach, chodzili do teatrów i na wystawy, spotykali się z przyjaciółmi. Nie mieli częstego kontaktu z Elizą i Czarkiem, tylko tyle, co w święta i to nie zawsze, ponieważ niejednokrotnie okazaływało się, że wcale ich nie ma w Krakowie.

Pewnego dnia Czarek wrócił do domu i przekazał swojej żonie wiadomość o tym, że rodzice przepisują wszystkie swoje nieruchomości młodszemu bratu. Marina była zszokowana, a potem zuchwale zaczęła wydzwaniać do teściowej, aby dowiedzieć się, jak mogli to zrobić Czarkowi ! Na co otrzymała taką odpowiedź:

– Myślałaś, że los będzie Ci sprzyjał ? Przez Ciebie Czarek przestał się z nami kontaktować ! Nie pozwalałaś nam zabierać do siebie wnuków! Więc to wszystko Twoja wina! A Oskar zawsze dzwoni, przyjeżdża, pomaga! Więc postąpiliśmy uczciwie!

Ot, taka historia.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Oceń artykuł
Twoja Strona
Z powodu żony najstarszego syna rodzice postanowili przepisać wszystkie nieruchomości na młodszego syna