Zemsta

Mam przyjaciela Krzysztofa, który jest dzisiaj znaczącą postacią w biznesie budowlanym. Kiedy był w drugiej klasie liceum, a jego siostra w szóstej klasie szkoły podstawowej, wybierali się z rodzicami nad morze.

Dzieci siedziały w domu z walizkami, a rodzice pojechali kupić niezbędne rzeczy. Kiedy wracali do domu, mieli wypadek – Jeep niespodziewanie wyskoczył im na drogę. W zderzeniu czołowym rodzice chłopaka nie mieli szans i zginęli na miejscu. Kierowca jeepa – cwaniaczek – złamał tylko obojczyk. Po samochodzie rodziców kumpla nie było nawet śladu.

Przez długi czas krewni rodzeństwa pozywali tamtego faceta, ale w końcu jego prawnik go wybronił. Chłopak został sam z siostrą, a myśl o niesprawiedliwości nie dawała mu spokoju. Nie wiem, jak długo myślał o zemście, ale pewnego dnia zawiózł siostrę do wujka, nie mówiąc jakie ma plany.

Dowiedział się, gdzie mieszka ten cwaniaczek  – wyśledził go. Wkradł się do jego bloku, zadzwonił do jego drzwi, a gdy ten je otworzył, z całej siły uderzył go ciężkim osprzętem. Ten cios od razu go zabił. Po tym chłopak sam zadzwonił na policję.

Odsiedział około 11 lat, wyszedł w sam raz na ślub siostry. Sąsiedzi, przyjaciele i wszyscy, którzy znali jego oraz tę historię, w ramach wsparcia zebrali dla niego pieniądze, aby mógł zacząć nowe życie.

Udało mu się zdobyć pracę. Krzysiek był bardzo miły i rozsądny, stopniowo osiągał coraz więcej, aż stał się znaczącym człowiekiem. Pracowałem z nim kilka lat.

Nie wiem, kto jeszcze może tak kochać siostrę jak on. Do tej pory to dla niej tylko żył, dzisiaj żyje dla niej i dla swoich siostrzeńców. Jest w związku z kobietą, ale ona nie może mieć dzieci.

Powiedział mi, że nie żałuje swojego czynu, mimo że spędził najlepsze lata za kratkami, ale pomścił rodziców.

Znam takich, którzy ze względu na duże pieniądze nie zrobiliby nic – skoro tamte osoby już nie żyją, to po co ryzykować, zwłaszcza, że ktoś może kupić nasze milczenie i walkę o sprawiedliwość?

Tutaj pojawia się pytanie: ” gdzie jest sąd ? „. Kara powinna być nieuchronna, z obowiązkową wypłaty odszkodowania pokrzywdzonym.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Oceń artykuł
Twoja Strona
Zemsta