Wszystkie kobiety muszą posłuchać tej rady… Neurolodzy biją na alarm.

Ciągły brak snu powoduje poważne szkody dla ciała. Pojawia się drażliwość, uczucie niepokoju. Coraz trudniej jest zaplanować dzień i wykonać pracę, która wcześniej wydawała nam się normalna. Mózg staje się coraz trudniejszy w radzeniu sobie z nowymi zadaniami, co znacznie utrudnia nam życie.

Sen jest ważnym elementem naszego życia. Te kilka godzin jest w stanie przywrócić wszystkie siły witalne w ciele. Podczas snu wszystkie systemy są odnawiane, układ odpornościowy jest wzmocniony, dzięki czemu łatwiej walczymy z chorobami. Sen leczy…

Panie, przygotujcie się do łóżka!

Mózg kobiety działa znacznie trudniej, więc musi odpocząć jeszcze bardziej. Jim Horne, profesor na Uniwersytecie Loughborough w Anglii, mówi: „u kobiet brak snu jest silnie związany z wysokim poziomem stresu psychicznego, a także ze znacznym poczuciem niepewności, depresji i złośliwości. Mężczyźni nie mają takiego połączenia”.

Ile człowiek potrzebuje snu?

Każda osoba ma własne zapotrzebowanie na liczbę godzin snu. Większości mężczyzn wystarczy 7 godzin regeneracji, ale mózg kobiety jest nieco inny, profesor Horn zauważa, że mózg kobiety „ma inną niż męski, bardziej złożoną strukturę, więc jego potrzeba snu jest nieco wyższa”.

Dlaczego mózgi kobiet działają inaczej?

Mężczyźni są przyzwyczajeni do wykonywania jednej czynności po drugiej, wszystko w określonej kolejności, ale kobiety mogą wykonywać wiele zadań jednocześnie, więc ich użycie mózgu w ciągu dnia jest bardziej intensywne. Aby się zregenerować, potrzebują większej ilości snu.

Każdy sam wie najlepiej, o której iść spać, jednak najlepszy czas to około 22.30. Jest to szczególnie przydatne dla kobiet, ponieważ do północy mogą złapać „sen piękna”, który odbija się na stanie ciała przez cały następny dzień.

Co sądzisz o zmęczonych mężczyznach?

Profesor Horn zauważa, że mężczyźni również się męczą, jeśli w ciągu dnia stoją przed nimi wiele zadań, ale kobieta potrzebuje więcej odpoczynku.

Co o tym sądzicie?

Oceń artykuł
Twoja Strona
Wszystkie kobiety muszą posłuchać tej rady… Neurolodzy biją na alarm.