Skurcze nóg-sprawdź wątrobę! Oto cała lista narządów, które są ze sobą powiązane.

Tradycyjna medycyna chińska radykalnie różni się od europejskiego podejścia do leczenia chorób. Na Zachodzie człowiek przez cały czas był postrzegany z materialnego punktu widzenia.

Oczywiście zachodni lekarze przyglądają się zewnętrznym objawom choroby. Jednak ufają odczuciom znacznie mniej niż wynikom diagnozy. W medycynie chińskiej podejście do leczenia jest zupełnie inne. Wschodni lekarze są przekonani, że odczucia danej osoby zasługują na największą uwagę. Jest to określony język, który utrzymuje połączenie umysłu i narządów wewnętrznych.

Przyjrzyjmy się bliżej niesamowitemu światu medycyny orientalnej i nauczmy się rozpoznawać istniejące choroby na podstawie zewnętrznych objawów. Porównajmy to doświadczenie z doświadczeniem europejskich lekarzy, którzy również zgromadzili ogromną wiedzę na temat zewnętrznych objawów chorób.

Medycyna orientalna

Starożytni ludzie mówili:

Nerki są połączone z uszami. Nerki są odpowiedzialne za ludzki szkielet.

Wątroba jest połączona z oczami. Wątroba jest odpowiedzialna za więzadła i ścięgna.

Serce jest związane z językiem. Serce jest odpowiedzialne za naczynia krwionośne.

Płuca są połączone z nosem. Płuca są odpowiedzialne za skórę, włosy i paznokcie.

Śledziona jest związana z wargami. Śledziona jest odpowiedzialna za mięśnie i tkanki miękkie.

Choroby nerek

Jeśli zaczniesz od proponowanej koncepcji, okazuje się, że przy częstych złamaniach kości nie powinieneś myśleć o tym, jak zwiększyć poziom wapnia, ale o tym, czy twoje nerki są zdrowe.

Dzwonienie w uszach świadczy o problemach z nerkami. Rzeczywiście, w medycynie chińskiej istnieje inne znane wyrażenie: „schab — pałac nerek”. W tym sensie, jeśli odczuwasz ból dolnej części pleców, istnieją wszelkie powody, aby myśleć o chorobie nerek.

Choroby wątroby

Czy Twoje paznokcie stały się kruche i łamliwe? Ale według tradycyjnej medycyny chińskiej:
„paznokcie są przedłużeniem ścięgien”. Jednocześnie pamiętamy o połączeniu ścięgien i wątroby. Oznacza to, że istnieje bardzo interesujący związek. Problemy z płytkami paznokciowymi, zadbaj o zdrowie wątroby!

Co więcej, chińscy lekarze są świadomi związku stóp z oczami. Dowiedzieliśmy się już o podobnym związku wątroby z oczami. W tym sensie, jeśli wzrok zaczął się pogarszać lub zwiększają się skurcze nóg, sprawdź stan wątroby.

Ale to nie wszystko. Niektórzy ludzie zauważają dziwną cechę. Każdej nocy budzą się między 1: 00 a 3: 00 i po prostu nie mogą zasnąć bez pomocy tabletek nasennych. I tu nie chodzi o bezsenność.

Właśnie w tym czasie obserwuje się najwyższą aktywność kanału wątrobowego. Tak więc, jeśli coś uniemożliwia ci spanie w tym nocnym okresie, należy sprawdzić stan wątroby. Możliwe, że problem jest właśnie w nim.

Choroby serca

Zmiany związane z językiem, jak już wiemy, wskazują na patologię serca i naczyń krwionośnych. Na przykład na problemy z sercem, w szczególności pojawienie się tachykardii i rozwój choroby wieńcowej, wskazuje zaczerwienienie czubka języka.

Jeśli język zaczyna się zakrzywiać na bok, jest to wyraźny znak, że zbliża się udar. Ponadto pojawienie się problemów z sercem sygnalizuje stan włosów. Wskazuje na to wczesne siwienie i obfite wypadanie.

Tutaj warto powiedzieć o naczyniach. Niektórzy ludzie skarżą się na bóle w klatce piersiowej i brzuchu, których doświadczają prawie codziennie. I o tej samej porze — między 19:00 a 21:00.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to czas najwyższej aktywności kanału osierdziowego. Takie bóle wskazują na problemy z naczyniami i możliwy rozwój miażdżycy.

Choroby płuc

Jeśli masz stale zatkany nos, nie jest to jeszcze powód do leczenia przeziębienia lub picia tabletek przeciwalergicznych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyną jest choroba układu płucnego.

Choroby śledziony
Zwróć uwagę na swoje usta. Jeśli są spuchnięte bez wyraźnego powodu, występują problemy ze śledzioną. Na chorobę tego narządu wskazują również słabo rozwinięte mięśnie.

Medycyna zachodnia

Nie myśl, że na Zachodzie lekarze całkowicie ignorują zewnętrzne objawy chorób. Przez wieki istnienia medycyny lekarze zgromadzili kolosalne doświadczenie w wykrywaniu chorób na podstawie zewnętrznych znaków.

1. Twarz

Bladość twarzy często wskazuje na zaburzenia czynności nerek lub rozwój niedokrwistości.
Czerwona twarz może wskazywać na niedobór magnezu, ale częściej mówi o chorobach skóry.
Żółtaczka jest znanym objawem patologii wątroby lub pęcherzyka żółciowego.
Twarz staje się ziemisto-szara w przypadku zaburzeń czynności nerek, chorób endokrynologicznych i patologii przewodu pokarmowego. Dodatkową manifestacją chorób staje się pojawienie się ciemnych kręgów pod oczami.
Obrzęk twarzy powinien sprawić, że osoba sprawdzi pracę nerek.
Jeśli twarz jest stale nawilżona, może to być oznaką nerwicy. I może wskazywać na zaburzenia hormonalne lub problemy z płucami.
Suchość skóry twarzy jest uważana za oznakę rozwoju beri-beri, zaburzenia przewodu pokarmowego, a nawet cukrzycy.
Czerwone smugi na twarzy? Nie ma wątpliwości-osoba ma wysokie ciśnienie krwi.
Wybrzuszone oczy osoby wyraźnie mówią o poważnej chorobie endokrynologicznej.

Wydzielina w kącikach oczu może wskazywać na rozwój zapalenia spojówek lub zaburzenia metaboliczne.

2. Język

Bladość warg często wskazuje na rozwój anemii.
Ciemnienie i niebieskie usta są oznaką choroby płuc lub patologii sercowo-naczyniowych.Plamki na brązowych wargach wyraźnie wskazują na pojawienie się inwazji robaków.Zwietrzałe, a także suche usta, wskazują na dysbiozę i inne problemy żołądkowo-jelitowe.
Jeśli na ustach pojawiły się” przekąski”, może to wskazywać na brak witamin z grupy B i problemy żołądkowe. Co więcej, w niektórych przypadkach jest to objaw cukrzycy.

4. Paznokcie

Jeśli paznokcie stały się zbyt białe, istnieje dobry powód, aby sprawdzić poziom hemoglobiny. Kiedy na paznokciach pojawiają się białe plamki, warto użyć kompleksów witaminowo-mineralnych, aby przywrócić poziom wapnia i cynku.
Paznokcie żółkną u osób cierpiących na zapalenie wątroby. Ponadto podobny znak wskazuje na naruszenie poziomu bilirubiny.
Czasami równe paznokcie stają się faliste. W takim przypadku nie zaszkodzi sprawdzić zdrowie jelit.Podejrzana łamliwość paznokci wskazuje na problemy z tarczycą.
Jeśli paznokcie stają się okrągłe i wypukłe jak tarcza zegarka, wyraźnie wskazuje to na choroby serca lub zaburzenia czynności płuc.Kiedy płytki paznokcia wydają się jak naparstek, najprawdopodobniej organizmowi brakuje witamin.
Sinica paznokci wskazuje, że krew nie jest dobrze dostarczana do kończyny, co oznacza, że występują problemy z krążeniem.

5. Pięty

Jeśli podeszwy stóp i pięty zaczną „płonąć” z charakterystycznym mrowieniem, prawdopodobnie cierpisz na zaburzenie neurotyczne. Jeśli pięty są bardzo żółte, możesz podejrzewać naruszenie wątroby.
Kiedy podeszwy stóp są stale nawilżane, najprawdopodobniej występuje choroba endokrynologiczna lub problemy z sercem.
Zrogowaciałe i popękane pięty sprawiają, że myślisz o problemach z układem trawiennym lub nieprawidłowym funkcjonowaniu układu hormonalnego.

6. Objawy skórne

Wysypka na brodzie może wskazywać na problemy w sferze seksualnej.
Trądzik, trądzik i swędzenie na czole i strefie skroniowej wyraźnie mówią o problemach w woreczku żółciowym.
Trądzik na policzkach może wskazywać nie tylko na zmiany hormonalne. Czasami trądzik pojawia się jako oznaka problemów żołądkowych.

Jak widać, na Zachodzie i Wschodzie ludzie od niepamiętnych czasów zwracali uwagę na związek chorób wewnętrznych z objawami zewnętrznymi. A to niezwykle cenna wiedza, której każdy potrzebuje. Jeśli nauczymy się słyszeć sygnały własnego ciała i będziemy wiedzieć, co one oznaczają, każdy z nas może uniknąć wielu problemów zdrowotnych.

Artykuł ma charakter informacyjny. Wszelkie objawy należy najpierw omówić z lekarzem. Nie angażuj się w samoleczenie i bądź zdrowy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Oceń artykuł
Twoja Strona
Skurcze nóg-sprawdź wątrobę! Oto cała lista narządów, które są ze sobą powiązane.