Mężczyzna opuścił swoją rodzinę. Po latach córka powiedziała słowa, które stały się lekcją dla całej rodziny.

Przebaczenie jest bardzo ważne w życiu, nawet jeśli nie zawsze jest to łatwe. Nawet najbardziej zaprzysiężeni wrogowie mogą i muszą otrzymać przebaczenie, ponieważ wszystkie negatywy, które ludzie gromadzą w sobie, wylewają się na nich samych i na wszystkich innych. Historia mojej znajomej jest tego przykładem.

Córka mojej koleżanki niedawno skończyła 11 lat. Magda nie widziała swojego ojca od pięciu lat. Kiedy ich córka miała dwa latka powiedział swojej żonie, że ma zamiar zrzec się praw do opieki nad dzieckiem bo nie ma zamiaru dłużej płacić alimentów. Renata zrobiła byłemu mężowi wielką awanturę po której on zniknął na wiele lat z jej życia oraz życia swojej córki, jednak wciąż regularnie opłacał alimenty.

Matka nigdy nie oszukiwała Magdy i dziewczyna doskonale wiedziała dlaczego nie ma w jej życiu ojca. Dziewczynka dorastała i z czasem przestała o niego pytać. Gdy dziewczynka skończyła sześć lat nagle do Renaty odezwał się były mąż z prośbą o spotkanie. Moja znajoma na umówione spotkanie poszła z córką, która bardzo chciała zobaczyć się z ojcem. Oznajmił, że zdiagnozowano u niego raka i prosi byłą żonę o pożyczkę, oraz o to, aby mógł na jakiś czas przestać płacić alimenty na córkę, ponieważ potrzebuje pieniędzy na leczenie. Renata dała byłemu mężowi wszystkie swoje oszczędności, a ten na kilka lat znowu zniknął z ich życia.

Mniej więcej rok temu nasz wspólny znajomy powiedział, że były mąż Renaty ma nową rodzinę, żonę i dzieci. To był wstrząs dla mojej znajomej i jej córki. Pojechały na spotkanie z mężczyzną, obydwie chciały wyjaśnić wszystkie sprawy między nimi. Renata bardzo chłodno podeszła do nowej rodziny byłego partnera, ale Magda po pewnym czasie zaczęła bawić się i rozmawiać z przyrodnim rodzeństwem. Gdy wracały do domu, dziewczynka była spokojna i szczęśliwa. Powiedziała swojej matce: „Mamo, cieszę się, że to zrobiłyśmy! Tata w końcu uczy się być ojcem. Tak się cieszę, że w końcu układa sobie życie…” I zamiast zasłużonego gniewu i pretensji, Magda zdobyła się na przebaczenie i pogodzenie ze swoim ojcem, który za późno zrozumiał jakie miał szczęście w życiu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Oceń artykuł
Twoja Strona
Mężczyzna opuścił swoją rodzinę. Po latach córka powiedziała słowa, które stały się lekcją dla całej rodziny.